National Geographic Photo Contest 2011

 
Koniec roku na dniach, więc rozpoczyna się wysyp wszelkiego rodzaju „The Best Of…” i „…Of The Year” – no i dobrze :] Na początek swój konkurs rozwiązało NG. Wszystkie zwycięskie prace można wygodnie obejrzeć np. tutaj, a ja pokazuję 2 zdjęcia, które na mnie zrobiły największe wrażenie.

Pierwsze z nich to zwycięzca w kategorii Natura, tutaj pełna zgoda z jury konkursu. Jego autor został równocześnie uhonorowany główną nagrodą w wysokości 10 000$ i wyjazdem na seminarium NG w przyszłym roku. Ważka walcząca z tropikalną burzą została ustrzelona w Indonezji.

Zwycięzca w kategorii Natura © Shikhei Goh

 

Pozostałe kategorie – Ludzie i Miejsca – no cóż, mój gust chyba nie jest tak wyrobiony… Zwycięzca kategorii Ludzie zupełnie do mnie nie przemawia, z wyróżnień jak dla mnie też nic się nie wybija. Trochę lepiej jest gdy spojrzeć na Miejsca: #1 to fajna pocztówka z raju (zerknijcie koniecznie!), ale tutaj chcę pokazać jedno z wyróżnień:

Wyróżnienie w kategorii Miejsca © Anuar Patjane

 

Jak dla mnie jest to jest właśnie kawał świetnej fotografii, przepiękne plany, mistrzowska kompozycja – pewnie na ścianie w dużym formacie urywałoby cokolwiek tam ktoś ma do urwania ;-)

Hmm, ciekawostka – na obydwu zdjęciach deszcz. To chyba przez pogodę, która jakoś tak się nie może zdecydować, czy być jesienią czy już zimą… Ale mówię wam, Święta będą z deszczem, bo w czwartek myję samochód, a to na opady działa sto razy lepiej niż najlepszy szaman potrafi! ;-)

+There are no comments

Add yours

Theme — Timber
All contents © Piotr Babula 2010-2024
Back to top